Vårt team

Vårt team

Vi älskar vårt jobb och vi älskar motorcyklar så vi lovar att det finns få som är bättre lämpade att hjälpa dig att hitta rätt bland motorcyklar eller som är bättre lämpade att ta hand om just din ögonsten!

Fordonsförsäljning

Jonathan Granbacka

Jonathan Granbacka

Ansvarig Harley-Davidson

0707-530319
jonathan.granbacka@probike.se

Joakim Weimer

Joakim Weimer

Ansvarig Kawasaki och begagnat

0700-358778
joakim.weimer@probike.se

Thomas Grandin

Thomas Grandin

Ansvarig SPG (Aprilia Vespa Moto Guzzi och Piaggio)

0707-538071
thomas.grandin@probike.se

Kläder, reservdelar och tillbehör

Annika Nilsson

Annika Nilsson

Ansvarig Kläder, reservdelar och tillbehör

Annika är ansvarig för tillbehör, kläder och reservdelar. Behöver du en ny jacka, en väsklösning eller ett par bromsbelägg, så är det henne du ska fråga!

040-6083330
Annika.nilsson@probike.se

Mikael Rosendahl

Mikael Rosendahl

Tillbehör och reservdelar

40 års erfarenhet av MC, tillbehör och kläder.
Micke tar fram reservdelarna och tillbehören till din hoj!

mikael.rosendahl@probike.se

Stefan Karlsson

Stefan Karlsson

Kläder, reservdelar och tillbehör

Stefan kör cross och älskar allt som handlar om att modda sin hoj.
Han jobbar heltid under säsong och när det behövs "off-season"

stefan.karlsson@probike.se

Verkstad

Marcus Lindén

Marcus Lindén

Verkstadschef/Bokning

marcus.linden@probike.se

Anki

Anki

Verkstadsplanerare/kundmottagare

Behöver du en service eller reparation på din hoj så är det troligtvis Anki som fixar en tid åt dig.

bokaverkstadmalmo@probike.se

Dennis Hansen

Dennis Hansen

Tekniker Kawasaki, SPG och Harley-Davidson

Dragan Zelenovic

Dragan Zelenovic

Master Technician Harley-Davidson

Går löpande kurser för att vidhålla sin Master Technician-status hos H-D.

Lars Olson

Lars Olson

Tekniker Harley-Davidson, Kawasaki och SPG

Kenneth Hallbäck

Kenneth Hallbäck

Tekniker/Försäkringsskador

040-6083330
kenneth.hallback@probike.se

Oscar Pihlström

Oscar Pihlström

Tekniker Kawasaki, SPG, Energica och Harley-Davidson

Lager

Martin Cederlund

Martin Cederlund

Lager

Har hand om allt ankommande och avgående gods.
Maila gärna Martin om du har frågor om leveranstid på din beställning!

martin.cederlund@probike.se

Daniel Karlsson

Daniel Karlsson

Lager

Daniel.Karlsson@probike.se