Harley-Davidson® Malmö
Lundavägen 140, 21224 Malmö
The team

The team

We love our job and we love motorcycles so we promise that there are few who are better suited to help you find the right among motorcycles or who are better suited to take care of your particular eye!

Vehicle Sales

Jonathan Granbacka

Jonathan Granbacka

Ansvarig Harley-Davidson

0707-530319
jonathan.granbacka@probike.se

Joakim Weimer

Joakim Weimer

Ansvarig Kawasaki och begagnat

0700-358778
joakim.weimer@probike.se

Thomas Grandin

Thomas Grandin

Ansvarig SPG

0707-538071
thomas.grandin@probike.se

Clothes, accessories and spareparts

Annika Nilsson

Annika Nilsson

Ansvarig Kläder, reservdelar och tillbehör

Annika är ansvarig för tillbehör, kläder och reservdelar. Behöver du en ny jacka, en väsklösning eller ett par bromsbelägg, så är det henne du ska fråga!

040-6083330
Annika.nilsson@probike.se

Mikael Rosendahl

Mikael Rosendahl

Tillbehör och reservdelar

mikael.rosendahl@probike.se

Stefan Karlsson

Stefan Karlsson

Kläder, reservdelar och tillbehör

stefan.karlsson@probike.se

Verkstad

Marcus Lindén

Marcus Lindén

Verkstadschef/Bokning

marcus.linden@probike.se

Anki

Anki

Verkstadsplanerare/kundmottagare

Behöver du en service eller reparation på din hoj så är det troligtvis Anki som fixar en tid åt dig.

bokaverkstadmalmo@probike.se

Dennis Hansen

Dennis Hansen

Tekniker Kawasaki, SPG och Harley-Davidson

Dragan Zelenovic

Dragan Zelenovic

Master Technician Harley-Davidson

Går löpande kurser för att vidhålla sin Master Technician-status hos H-D.

Lars Olson

Lars Olson

Tekniker Kawasaki, SPG och Harley-Davidson

Kenneth Hallbäck

Kenneth Hallbäck

Tekniker/Försäkringsskador

040-6083330
kenneth.hallback@probike.se

Oscar Pihlström

Oscar Pihlström

Tekniker Kawasaki, SPG Energica och Harley-Davidson

Backoffice

Martin Cederlund

Martin Cederlund

Lager

Har hand om allt ankommande och avgående gods.
Maila gärna Martin om du har frågor om leveranstid på din beställning!

martin.cederlund@probike.se

Daniel Karlsson

Daniel Karlsson

Lager

Daniel.Karlsson@probike.se